Про НКП

Горизонт 2020 та Горизонт Європа — це найбільші рамкові програми Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій. Це ініціатива ЄС, що виділяє кошти на конкурсній основі на підтримку розвитку і впровадження інновацій, в тому числі у підприємництві і промисловості.

Одним із пріоритетів для фінансування є напрям Розумний, екологічно чистий, інтегрований транспорт (Smart, green and integrated transport). Пріоритет має на меті підвищити конкурентоздатність європейської транспортної індустрії, зробити її ефективною, безпечною для екології, суспільства та економіки.

Діяльність розділу спрямована на вирішення чотирьох ключових завдань:

– Ресурсозберігаючий, безпечний для навколишнього середовища транспорт;

– Підвищення мобільності, зниження ускладненості руху, безпека і захищеність;

– Світове лідерство європейської транспортної галузі;

– Соціально-економічні та прогнозні дослідження, спрямовані на розробку заходів політики, а також вивчення поведінки населення по відношенню до транспорту.

Система Національних контактних пунктів (НКП) є основною структурою, яка надає підтримку та практичну інформацію щодо всіх аспектів участі вчених з України в Горизонт 2020 та Горизонт Європа.

Міністерством освіти і науки України створено мережу національних і регіональних контактних пунктів. На базі Національного транспортного університету був створений та функціонує Національний контактний пункт за напрямом Розумний, екологічно чистий, інтегрований транспорт (Smart, green and integrated transport), для надання інформації щодо можливостей програми Горизонт 2020, консультацій потенційних учасників на шляху від ідеї до реалізації проектів, допомоги у пошуку партнерів відповідно до Наказу МОН України від 13.03.2015 № 285 «Деякі питання функціонування мережі національних та регіональних контактних пунктів рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» (переглянути)

З метою приведення діяльності НКП до європейських стандартів, МОН затверджено Положення про національний контактний пункт Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» наказом МОН від 08.12.2016 р. №1469 (переглянути)

Презентація НКП Розумний, екологічно чистий, інтегрований транспорт (Smart, green and integrated transport)

Гранти НКП Розумний, екологічно чистий, інтегрований транспорт (Smart, green and integrated transport)