ГОРИЗОНТ ЄВРОПА

Що таке Горизонт Європа?

Горизонт Європа – це ключова програма ЄС з фінансування досліджень та інновацій із бюджетом 95,5 млрд євро.

Ця програма створена для боротьби зі зміною клімату, допомагає досягти цілей ООН у сфері сталого розвитку та підвищує конкурентоспроможність та зростання ЄС.

Програма сприяє співпраці та посилює вплив досліджень та інновацій на розробку, підтримку та реалізацію політики ЄС, а також вирішенню глобальних проблем. Вона підтримує створення та поширення передових знань та технологій.

Вона створює робочі місця, повністю залучає кадровий резерв ЄС, прискорює економічне зростання, сприяє підвищенню конкурентоспроможності промисловості та оптимізує вплив інвестицій у рамках розширеного Європейського Дослідницького Простору.

Брати участь можуть юридичні особи з ЄС та асоційованих країн.

Нові елементи в Horizon Europe:

Європейська рада з інновацій: Підтримка інновацій з потенційним проривом та потенціалом розширення, що може бути надто ризикованим для приватних інвесторів. Це 70% бюджету, призначеного для МСП..

Місії: Набір заходів для досягнення сміливих, надихаючих та масштабних цілей у встановлені терміни. Horizon Europe має 5 основних місій: 1) Адаптація до зміни клімату, включаючи трансформацію суспільства; 2) Рак; 3) Здорові океани, моря, прибережні та внутрішні води; 4) Кліматично нейтральні та розумні міста; 5) Здоровий грунт та харчування.

Політика відкритої науки: обов’язковий відкритий доступ до публікацій та принципи відкритої науки застосовуються у всій програмі.

Новий підхід до партнерства: цілеспрямоване та більш амбітне партнерство з промисловістю на підтримку цілей політики ЄС

img_eu1

В основі структури програми три ключові елементи:

Базовий елемент 1 – Передова наука (Excellent Science)

Базовий елемент 2 Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність (Global Challenges and  European Industrial  Competitiveness)

Базовий елемент 3 Інноваційна Європа (Innovative Europe)

img_eu2


Більше про програму Горизонт Європа

Презентація програми (українською)

Презентація програми на сайті Еврокомісії

Інформація про конкурси

Корисна інформація на сайті МОН України

Керівництво щодо подання пропозицій

Умови подання