18-19 квітня 2018 року

18-19 квітня 2018 року в приміщенні Національного транспортного університету відбувся Семінар НКП Горизонт 2020 НТУ «Тематики наукових проектів з переліку відкритих конкурсів за напрямом «Транспорт», що є перспективними для можливості участі».

З 18 по 19 квітня 2018 року в рамках проведення підсумкової конференції міжнародного наукового проекту «Розробка та поширення концепції Сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в Національному транспортному університеті м.Київ (CIREI)» відбувся дводенний семінар для науковців України з питань можливості участі у відкритих конкурсах проектів за напрямом «Транспорт» програми «Горизонт-2020». В програмі семінару брали участь близько 60 науковців з НТУ, університету м.Падерборн (Німеччина), Національного авіаційного університету та Державного університету інфраструктури та технологій. Тематика конференції тісно повязана з роботою Національного контактного пункту, оскільки сам проект спрямований на розробку та поширення концепції Сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в європейський дослідницький простір.

Перший день семінару відбувся в залі засідань за участі представників науково-дослідницього інституту НТУ. Професор університету м. Падерборн Гвідо Кауфман представив доповідь щодо вимог та правил участі науковців в програмі Горизонт-2020. Керівник НКП проф. Дмитрієв М.М. доповів про відкриті проекти за напрямом та досвід НТУ щодо формування та подання проектних заявок.

18.04-1

Особливо корисною стала інформація «з перших рук» про досвід формування та подання проектних заявок від університету м. Падерборн. Проф. Гвідо Кауфман відповів на запитання щодо досвіду участі науковців університету Падерборн у наукових розробках програми «Горизонт-2020» та наголосив на основних помилках при формуванні творчих колективів виконавців проектів.

18.04-2

Другий день (19 квітня) відбулося зібрання в Залі засідань Вченої Ради університету для більш широкого кола слухачів. Були заслухані лекції та короткі виступи фахівців з НТУ та учасників білатерального проекту від університету м. Падерборн. Обговорювалися питання можливого співробітництва та необхідності залучення науковців з України до наукових досліджень за програмою «Горизонт-2020». З інформаційними доповідями виступили ректор НТУ проф. Дмитриченко М.Ф. та керівник НКП за напрямом «Транспорт» Дмитрієв М.М. Присутні науковці з транспортних ВУЗів України були проінформовані про відкриті конкурси за напрямом «Транспорт» та брали участь у обговоренні питань можливої кооперації з науковцями Німеччини.